Doktorandka mongolistiky Ottilie Mulzet získala tzv. Překladatelskou cenu v rámci velmi prestižní Mezinárodní Man Bookerovy ceny!

Doktorandka mongolistiky Ottilie Mulzet získala tzv.
Překladatelskou cenu v rámci velmi prestižní Mezinárodní Man Bookerovy ceny!

Mezinárodní Man Bookerova cena je doplňkem Man Bookerovy ceny a uděluje se autorům jakékoliv národnosti za knihu napsanou v angličtině či za knihu do angličtiny přeloženou. Pro rok 2015 získal tuto bienálně udělovanou prestižní cenu maďarský spisovatel László Krasznahorkai  (http://www.themanbookerprize.com/news/winner-2015-man-booker-international-prize). Je to poprvé, kdy tuto cenu získal maďarský spisovatel. Část této ceny, tzv. Překladatelská cena, připadá jeho dvěma překladatelům z maďarštiny, kterými jsou George Szirtes a doktorandka mongolistiky (ÚJCA, FF UK) překládající pod jménem Otillie Mulzet.

Není to však první úspěch Ottilie Mulzet. Již v minulém roce 2014 získala za překlad knihy Seiobo There Below od stejného autora. Cenu za nejlépe přeloženou knihu (Best Translated Book Award) udělovanou Univerzitou v Rochesteru.

( http://www.rochester.edu/college/translation/threepercent/index.php?id=10932)

Rozhovory s Ottilií Mulzet viz:

http://worldbookshelf.englishpen.org/Writers-in-Translation-blog?item=22

http://www.theparisreview.org/blog/2014/07/21/recalcitrant-language-an-interview-with-ottilie-mulzet/

Blahopřejeme k těmto významným úspěchům!

Kolegové z ÚJCA

Úvod > Aktuality > Doktorandka mongolistiky Ottilie Mulzet získala tzv. Překladatelskou cenu v rámci velmi prestižní Mezinárodní Man Bookerovy ceny!