Helena Hadvigová vyhrála 2. místo v soutěži ve čtení zpráv v indonéštině

Helena Hadvigová, studentka Ústavu jižní a centrální Asie, která je momentálně na jednosemestrálním stipendijním pobytu indonéské vlády ve městě Surabaya na Východní Jávě, vyhrála druhé místo v soutěži ve čtení zpráv v indonéštině. Tuto akci zorganizovala Universitas Surabaya (UBAYA), na které se Helena Hadvigová momentálně učí indonéštinu. Zúčastnilo se jí 21 studentů z několika univerzit ze Surabaye a Malangu. Většina z nich pocházela z asijských zemí – z Filipín, Vietnamu, Thajska, Myanmaru, Korey, Japonska, ale i z Evropy – z Maďarska a Polska. Soutěž se skládala ze dvou kol. V prvním četli studenti ze čtecího zařízení text, který dostali k dispozici o týden dříve. Porota poté vybrala již jen 10 nejlepších účastníků, kteří ve druhém kole předčítali článek, jenž obdrželi až na místě. Soutěž vyhrála Filipínka, jejíž rodný jazyk, stejně tak jako indonéština, spadá do austronéské jazykové rodiny. Je proto velkým úspěchem, že druhé místo získala Slovenka, jejíž mateřština je od indonéštiny tak vzdálená.

Úvod > Aktuality > Helena Hadvigová vyhrála 2. místo v soutěži ve čtení zpráv v indonéštině